Koniec „Hollywood smile”, czyli co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na licówki.

 

„Hollywood smile” – czy to wciąż modny trend?

Współczesny kanon piękna uzębienia odsunął uśmiech zwany „Hollywood smile”. Śnieżnobiały, widoczny z daleka, rzucający się w oczy, czasem nachalny i przede wszystkim dominujący w twarzy. Z odtwarzania bezmyślnych szablonów w protetyce estetycznej śmiano się już w samym … Hollywood. Ofiarą padł Ross z popularnego serialu „Friends”…

Na piękny i przede wszystkim naturalny uśmiech wpływ mają nie tylko idealnie ustawione, równe i jasne zęby. Uśmiech stanowi element twarzy wpisany w określoną przestrzeń. Co sprawia, że zęby wyglądają czasem tak naturalnie, że pozostają niezauważone, a czasem z daleka widać że uśmiech jest po prostu sztuczny? Uśmiech szyty na miarę, spersonalizowany i skrupulatnie zaprojektowany to wypadkowa pracy lekarza protetyka z technikiem dentystycznym.

 

Laboratorium protetyczne – tam projektuje się Twoje licówki.

Uśmiech projektujemy w oparciu o rysy twarzy, układ ust, a wszystko to obrazujemy na zdjęciach. Bo nic tak nie oddaje obrazu i wizerunku jak fotografia … Digital smile design (DSD) daje możliwości wizualizacji różnych koncepcji leczenia protetycznego i efektów estetycznych możliwych do osiągnięcia, które wspólnie z pacjentem możemy przedyskutować, ocenić i wybrać. Kiedy przystępujemy do leczenia? Kiedy razem z pacjentem z entuzjazmem i iskrą w oczach mówimy: Mamy to! Ten efekt jest boski! Tak! Marzę, aby tak wyglądać! W stomatologii estetycznej nie ma nic gorszego niż bezplan, brak projektu, brak pomysłu, brak współpracy, brak poznania własnych marzeń, pragnień i oczekiwań. Niewiadoma efektu końcowego.

 

Po pierwsze laboratorium protetyczne.

Czy ktokolwiek z pacjentów pyta lekarzy kto wykonuje licówki? Z jakiego materiału są zrobione? To niestety rzadkość. Mało kto wie, że za pięknym efektem estetycznym uzupełnień protetycznych stoi również osoba, której z reguły w gabinecie stomatologicznym nie ma. Osoba, która w swoim laboratorium godzinami w skupieniu pracuje, aby odtwarzany ząb był naturalny, ucharakteryzowany oraz idealny w swojej formie i kształcie. Technik dentystyczny to taki cichy bohater, którego wrażliwość artystyczna pozwala na tworzenie pięknych, naturalnych zębów. Ważnym jest, aby korzystał z materiałów najlepszej jakości. Przecież to uzupełnienia na lata, które muszą zachować niezmienny efekt estetyczny, muszą być trwałe i z upływem czasu tak samo piękne jak w dniu ich oddania.

 

Zęby naturalne versus karykatura uzębienia.

Czy śnieżnobiałe zęby, w kolorze białej kartki papieru, jednolite i monochromatyczne są atrakcyjne? Czy uśmiech Ross’a jest porywający? Nie! Wspólnie z technikiem pracujemy nad tym, aby uzębienie sprawiało wrażenie naturalnego, aby w obrębie porcelany znajdowały się przezierności, naturalne wypukłości zwane „mamelonami”, czy dyskretne zabarwienia. Uśmiech szyty na miarę! Jedyny. Indywidualny. Niepowtarzalny. Nieszablonowy. Dopasowany do twarzy, do ust, do uśmiechu subtelnego i tego najszerszego!

0 ODPOWIEDZI

Zostaw odpowiedź

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszam do udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *