METAMORFOZY HOLLYWOOD – PROTETYKA ESTETYCZNA

Przemiany i metamorfozy uśmiechu bywają mniej lub bardziej trafione. Najciekawiej obserwuje się je u osób popularnych, które uśmiechają się do nas z okładek kolorowych czasopism, czy tzw. „ścianek” wielkich wydarzeń.

Diastema, czyli szpara między „jedynkami”.


Diastema to niezwykle charakterystyczny element uśmiechu. Niektórzy, jak Kate Moss, kochają ją i bardzo eksponują, inni zrobią wszystko, aby ją wyeliminować. Możliwości korekt jest kilka. Pierwsza z nich to ortodontyczne zbliżenie zębów do siebie. Inna to wykonanie licówek protetycznych. Pamiętajmy jednak, że licówki jednocześnie powodują poszerzenie zębów, co nie zawsze jest efektem oczekiwanym. Zatem, przystępując nawet do niewielkiej korekty, nie zapominajmy o projekcie leczenia! Udaną metamorfozę przeszedł Zac Efron, którego uśmiech bez diastemy stał się wręcz jego znakiem firmowym.

fot: http://www.glamourmagazine.co.uk

fot: http://www.glamourmagazine.co.uk

fot: http://www.glamourmagazine.co.uk

Piękne. Białe. Harmonijne. Uśmiech szyty na miarę.


Metamorfoza uśmiechu Catherine Zeta Jones – czy to typowy, biały „Hollywood smile”? Zęby niezwykle regularne, harmonijne, wręcz idealne. Uśmiech promieniejący, czarujący i zniewalający. Biały. Mimo braku poczucia naturalności wygląda on niezwykle atrakcyjnie. Korony są drobne, subtelne, idealnie wpasowane w twarz aktorki. Uśmiech nie jest nachalny. Szyty na miarę.


fot: http://www.glamourmagazine.co.uk

Przygotowanie do leczenia protetycznego to podstawa.


Pacjenci, którzy decydują się na metamorfozę uśmiechu, pragną mieć ładne zęby najszybciej, jak to możliwe. Pamiętajmy o tym, że przygotowanie do leczenia protetycznego to podstawa sukcesu, a konsekwencje pośpiechu są często nieodwracalne. Nierzadko musimy godzić się na kompromis. Tom Cruise ma przesuniętą linię między „jedynkami” i bardzo zaburzony przebieg linii dziąsła. Takiej dysproporcji za pomocą koron czy licówek nie możemy wyeliminować. Przygotowanie ortodontyczne do leczenia protetycznego, polegające na uszeregowaniu zębów w łuku, znacząco poprawiłoby końcowy efekt estetyczny.


fot: http://www.glamourmagazine.co.uk

Czy metamorfoza uśmiechu może być nachalna?


Metamorfoza Morgana Freemana jest spektakularna. Bardzo ciemne wyjściowo zęby, po wykonaniu uzupełnień protetycznych, stały się śnieżnobiałe. Zostały wydłużone. Zmieniono ich kształt. Cofnięte wyjściowo „dwójki” wprowadzono do łuku. Uśmiech aktora bardzo zwraca na siebie uwagę swoją nienaturalnością, brakiem harmonii, nieznacznym przekonturowaniem uzupełnień i kartkową bielą.


fot: http://www.glamourmagazine.co.uk

Najważniejszy jest pacjent!


Każda rekonstrukcja – metamorfoza uzębienia jest wyzwaniem. To ogrom pracy dla lekarza, technika i pacjenta. Wspólnie z technikiem możemy podpowiedzieć, zasugerować kształt, formę i kolor zębów. Jednak to pacjent ma być zachwycony swoim uśmiechem. Nasze zdanie i gust jest drugorzędne. Jeśli marzeniem są śnieżnobiałe zęby, to naszym zadaniem jest jego spełnienie, jednak nie łamiąc przy tym zasad sztuki i etyki lekarskiej. Najważniejszy jest pacjent!

0 ODPOWIEDZI

Zostaw odpowiedź

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszam do udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *